Ceny povinného ručení 2014

Zajímá vás jaké budou ceny povinného ručení v roce 2014? Četli jste, že se možná povinné ručení zdraží a chcete zjistit zda je to pravda a proč se má povinné ručení zdražovat? Čtěte více.

Pojišťovna přibudou náklady ve formě placení hasičům za výjezdy k dopravním nehodám (tyto platby jsou zavedeny již od 1. září 2013), dále také odbody do Fondu zábrany škod, který bude spravovat Česká kancelář pojistitelů (platné od 1. ledna 2014) a také od 1. ledna 2014 nastupuje nový občanský zákoník, který přináší jiný způsob stanovení výši náhrad škod na zdraví a v případě smrti.
Výše uvedené faktory zvýší náklady pojišťoven a dá se očekávat, že pojišťovny tyto náklady promítnou do ceny povinného ručení. Je dost možné, že se tak změní ceny povinného ručení na celém trhu a po nalezení nejlevnějšího pojištění auta – povinného ručení bude vhodné si udělat nové srovnání povinného ručení, které uděláte snadno přes internet. Výhodoou těchto srovnávačů je, že nejen že zjistíte cenu zákoného pojištění vozidel, ale také si můžete uzavřít povinné ručení ihned online.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vývoj cen. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.